fbpx


“>

Sanrun Mining Co.

SanRun Mining

Zostaliśmy poproszeni przez Sanrun Mining Co., kopalnię manganu, o zaprojektowanie identyfikacji, która wyróżniłaby się na tle konserwatywnej branży. Otoczeni przez konwencjonalne i często ponure obrazy, przenoszące patrzącego prosto w czasy rewolucji przemysłowej, zdecydowaliśmy się na zupełnie inne podejście.

BRANŻA / LOKALIZACJA

Kopalnia i rafineria manganu / Chongqing, Chiny

ZAKRES PRAC

Visual Identity / Brand collateral design / Print management

Źródła inspiracji znalazły się same: po pierwsze, geologiczna natura biznesu naszego klienta, po drugie fakt, że Chiny mogą się pochwalić przepięknym ukształtowaniem terenu i skał. Tęczowe tereny Zhangye Danxia i mangan, który wystawiony na światło mieni się kolorami, stały się dopełnieniem przestrzeni naszych poszukiwań.

Po dogłębnej eksploracji trzech koncepcji, zdecydowaliśmy się skupić na manganie. W końcu, jego wydobycie jest rdzeniem działalności firmy Sunrun. Teraz stał się również motywem przewodnim identyfikacji.

Gdy projektowaliśmy, kolory i kształty stawały się coraz bardziej wyrafinowane. Ostatecznie nawiązywały zarówno do charakterystycznego kształtu odkrywkowej kopalni, jak i kolorowego połysku widocznego w przekroju kruszca.

Ten jeden element, który staje się tematem przewodnim. Różne natężenie koloru, zależne od źródła, skupienia i kierunku światła.

Jednym z największych wyzwań tego projektu było przeniesienie kolorów na druk w taki sposób, by zachować ich nasycenie i energię. Znalezienie odpowiedniego kroju chińskiej czcionki było kolejnym trudnym zadaniem. Przy obu pracowaliśmy z naszymi dwoma zaufanymi drukarzami i kosztowało ich to trochę nerwów.

Ten etap wymagał bliskiej współpracy z naszymi przyjaciółmi z Pekinu, co doprowadziło do partnerstwa biznesowego w tym regionie.

NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo NEXT: Wewoo

Kontakt